www.studrespublika.com :: Перегляд теми - ЗиСР-ІІІ ("Команда майбутнього")
 

www.studrespublika.com Зареєструватись Допомога Список учасників Пошук
www.studrespublika.com » Студреспубліка-2011 » ЗиСР-ІІІ ("Команда майбутнього") Перейти до сторінки 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  далі
Нова тема  Відповісти попередня тема :: наступна тема 
ЗиСР-ІІІ ("Команда майбутнього") 
ПовідомленняНаписане: вівторок грудня 21, 2010 8:52 pm Відповісти цитуючи
Ronin
Дебатер

Рейтинг : 2.5 / 5 - Кіл-ть голосів : 0Рейтинг : 2.5 / 5 - Кіл-ть голосів : 0
З нами з: 03.08.07
Повідомлень: 207
Звідки: Київ
Традиційно наприкінці лютого, в 2011 році в Карпатах відбудеться "ІІІ Зимова Студреспубліка". Цього разу тема - "Команда майбутнього", яка прямо випливає з тематик і контенту обговорень останніх проектів та ігор Студреспубліки.

Будь-які серйозні зміни неможливо втілити одинаку, навіть герою-одинаку, який екзистенційно випереджає (протистоїть) часу. Проте виникає питання: як виглядає група (групи), яка здатна втілити План (стратегію) дій, які умови її виникнення, існування, розвитку, принципи її (ефективного) функціонування, які взагалі її ознаки, etc. Чи є ця група командою? Як зробити зміни позитивними та невідворотніми? Як із зони маргінесу стати мейн-стрімом? Інші питання...

Кілька текстів "на затравку":

друг Студреспубліки Андрій М. Окара, "От преодоления Страха — к обретению Надежды, или Что делать на Майдане в следующий раз": http://www.unian.net/rus/news/news-412189.html

Елінор Остром, "Керування спільним": http://rabkrin.org.ua/mediawiki-1.15.1/index.php?title=%D0%9A%D0%95%D0%A0%D0%A3%D0%92%D0%90%D0%9D%D0%9D%D0%AF_%D0%A1%D0%9F%D0%86%D0%9B%D0%AC%D0%9D%D0%98%D0%9C

Александр Марков, "Эволюционные корни добра и зла: бактерии, муравьи, человек" (текст о границах между альтруизмом и эгоизмом в группах): http://www.polit.ru/lectures/2010/06/18/markov.html

А ви що думаєте?

_________________
........... ніколи не спить........... все бачить ))
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення Відвідати сайт учасника
 
ПовідомленняНаписане: середа грудня 29, 2010 12:17 pm Відповісти цитуючи
Ruslan H
Громадянин

Рейтинг : 5 / 5 - Кіл-ть голосів : 1Рейтинг : 5 / 5 - Кіл-ть голосів : 1
З нами з: 10.09.09
Повідомлень: 38
Перечитав Окару....

Нам потрібна БАНДА!!!! Так, і ця банда повинна захищати свої інтереси, а саме інтереси свого бізнесу. От тільки бізнес потрібно вести з владою. Ми кажемо, що робити, а вони роблять. Не хочуть робити - караємо. А як ще? Народ не зрозуміє, якщо ми скажимо, що наша мета - це побудова майбутнього, яке буде корисним для народу - це все одно, що в повітря пальнути!
Лише сила, на мою думку, може протистояти владі. Потрібні "банди", які будуть керувати мерами, депутатами. І тут усе прояснюється. План вимальовується, якийсь сценарій "захвату" влади. Добровільно вони нічого робити не будуть, але як робити - знають. А це те, що нам потрібно.
Але починати потрібно з того, що робити! І це питання до стратегії розвитку...
Потрібен страх і повага влади до народу. Це можливо лише, якщо народ кине предьяву.
В Україні повинна з'явитись так звана "криша" народу. Бо криша у влади є, а у народу немає!
Як цього досягти... думаю, що перш за все потрібно знайти прихильників в збройних силах та СБУ.

Ось такі роздуми...
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення
 
ПовідомленняНаписане: середа грудня 29, 2010 12:23 pm Відповісти цитуючи
Ruslan H
Громадянин

Рейтинг : 5 / 5 - Кіл-ть голосів : 1Рейтинг : 5 / 5 - Кіл-ть голосів : 1
З нами з: 10.09.09
Повідомлень: 38
так...забув
а після наведення порядку - передати владу церкві, і кожний закон співставляти з православними нормами, правилами, тощо. А кожному меру - свого наставника від церкви. Ну і, звичайно, потім створити потрібно свою службу Безпеки.
Далі можна поділити населення за віросповіданням, хто у кого вірує - тим і керується, можливо щось таке, не хочу вигадувати, оскільки ще мало думав про це. Але нитки тут є цікаві, щоб посмикати)))
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення
 
ПовідомленняНаписане: середа грудня 29, 2010 10:02 pm Відповісти цитуючи
FlameHeart
Site Admin

Рейтинг : 2.5 / 5 - Кіл-ть голосів : 0Рейтинг : 2.5 / 5 - Кіл-ть голосів : 0
З нами з: 30.05.10
Повідомлень: 20
Только не говори, что ты это все серьезно)
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення ICQ
 
ПовідомленняНаписане: четвер грудня 30, 2010 11:14 am Відповісти цитуючи
FlameHeart
Site Admin

Рейтинг : 2.5 / 5 - Кіл-ть голосів : 0Рейтинг : 2.5 / 5 - Кіл-ть голосів : 0
З нами з: 30.05.10
Повідомлень: 20
 
 
В свободное время занимаюсь созданием интернет-сайтов вместе с напарником. Тоже своеобразная работа в команде. И вот я задумываюсь...
Ведь по настоящему крутые вещи мы реализовывали только на энтузиазме, и всего лишь с какими то сумрачными планами о будущей материальной выгоде.

Я к тому, что энтузиазм и здоровый авантюризм, читать как "вера в обязательный и необратимый успех" - очень хороший атрибут для командной работы
 
 
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення ICQ
 
ПовідомленняНаписане: понеділок січня 03, 2011 6:44 pm Відповісти цитуючи
Ronin
Дебатер

Рейтинг : 2.5 / 5 - Кіл-ть голосів : 0Рейтинг : 2.5 / 5 - Кіл-ть голосів : 0
З нами з: 03.08.07
Повідомлень: 207
Звідки: Київ
У тих, кто перемагає (успішних команд) завжди є якась чудова "зброя", інструмент здобуття переваги: колісниці давніх єгиптян, фаланга у Олександра Македонського, легіони римлян, важка лицарська кіннота у Середньовіччі, потім гармати, вогнепальна зброя, паровий флот, ядерна бомба, зараз - космічні супутники, психотропна зброя тощо.

Тепер можна захопити палац Аміна, взяти владу у багатомільйонній країні за допомогою загону спецназу - а потім десятиріччя не мати змогу подолати правильно організований опонентами диверсійний повстанський рух (тут "наші" другу частину як раз не допрацювали). Зараз можна не захоплювати територію - достатньо зробити в ній "кольорову революцію". Зараз можна робити непопулярні речі чужими руками - антигуманні операції (як в Іраці) провадити силами "приватних військових з'єднань", і ніяких претензій до агресора: його вояки, виходить, не при чому.

Отже, час нетривіальних рішень, вмілої і масованої (зомбуючої як правило) пропаганди, квазі-мережевих спецзагонів чи груп, т.і.

Якою має бути "зброя" ефективної команди в умовах України? Рецепт, можливо, в задіянні просунутого інструментарію роботи зі смислами, стратегіями, з майбутнім.

Наприклад: http://wiki.studrespublika.com/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:%D0%A4%D0%BE%D1%80%D1%81%D0%B0%D0%B9%D1%82-_%D0%B2%D0%B7%D0%B3%D0%BB%D1%8F%D0%B4_%D0%B2_%D0%B1%D1%83%D0%B4%D1%83%D1%89%D0%B5%D0%B5.pdf (т.зв. форсайти).

_________________
........... ніколи не спить........... все бачить ))
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення Відвідати сайт учасника
 
ПовідомленняНаписане: середа січня 05, 2011 11:39 am Відповісти цитуючи
alex_scherba
Мафіозій

Рейтинг : 1 / 5 - Кіл-ть голосів : 1Рейтинг : 1 / 5 - Кіл-ть голосів : 1
З нами з: 12.01.09
Повідомлень: 148
З приводу БАНДИ, по суті вони сформовані вже, але їх проблема - замість створення чогось нового разом, по факту, сучасні банди паратизують на тому, що створено до них.

Безперечною необхідністю створення нормальної банди=команди є наявність в такої групи спільної мрії, мрії до якої вони будуть йти.

Коли є мрія команда може виступати до війни за її досягнення і ось тут потрібна чудова зброя, але яка вона?
Поки ми маємо один "нащупаний" інструментарій - інфекційне зараження ідеями стратегування та роботи з майбутнім.

Може, варто попрацювати з психологічними технологіями та огорнути наш мем у солодку обгортку? Але цього недостатньо.

Більшіть українців не "осознают" виклику з втрати, по суті, державності і через актуалізацію цього питання, можливо, ми зможемо нарешті зв'язати сучасників із енергією пращурів.
Втрата зв'язку з минулим і відсутність бачення майбутнього - головна хвороба, яка не дає українцю осмислити значення команди і відійти від принципу "моя хата з краю", "кожен працює тільки на себе, чому я повинен щось робити для іншого" і т.д.
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
 
ПовідомленняНаписане: середа січня 05, 2011 11:21 pm Відповісти цитуючи
PlakhtiyT
Громадянин

Рейтинг : 2.5 / 5 - Кіл-ть голосів : 0Рейтинг : 2.5 / 5 - Кіл-ть голосів : 0
З нами з: 27.01.10
Повідомлень: 35
Звідки: Львів
Цитата:

Будь-які серйозні зміни неможливо втілити одинаку, навіть герою-одинаку, який екзистенційно випереджає (протистоїть) часу. Проте виникає питання: як виглядає група (групи), яка здатна втілити План (стратегію) дій, які умови її виникнення, існування, розвитку, принципи її (ефективного) функціонування, які взагалі її ознаки, etc. Чи є ця група командою?

При вирішенні цього питання доведеться шкати способи синхронізації діяльності великої у соціологічному розумінні групи людей для вирішення спільних задач, що стоять перед ними. Причому знайдені рішення задач повинні забезпечувати їх колективний інтерес, а не інтерес однієї особи чи малої групи осіб - лідерів.
Взагалі, будь-яка організація має вирішувати дві основні задачі - прихід до влади та генерування "живої ідеології" - нових змістів, нових смислів, креативних інтелектуальних рішень - що є основою концептуальної влади в інформаційному суспільстві. Перша із зазначених задач вирішується організаційною діяльністю, а друга - інтелектуальною. Найбільш ефективним інструментом доля вирішення організаційних задач є ієрархічна структура, а найбільш ефективним інструментом вирішення інтелектуальних задач є горизонтальна мережа. Тому при спробі одночасно і якісно виіршити обидві задачі виникає протиріччя на інструментальному рівні - типові існуючі струткури можуть бути лише ієрархією або мережею, ефектвино вирішуючи лише одну із задач. Для розв"язання цього протиріччя слід спроектувати організацію, яка б могла бути відразу і мережею і ієрархією для одночасного вирішення обидвох поставлених задач. Такою організацією є динамічна мережа без керівного ядра, проектуванням якої я займаюся.
На минулій Зимовій Студреспубліці вперше був реалізований фрагмент алгоритму роботи дингамічної мережі, що стало поштовхом для подальших його досліджень та спроб впровадження у роботу реальних структур.
Маю надію, що на цьогорічній Зимовій Студреспубліці вдасться реалізувати повний цикл алгоритму роботи динамічної мережі та порівняти її ефектвивність з ефективністю інших організаційних структур.
До зустрічі!

_________________
Тарас Плахтій
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення
 
ПовідомленняНаписане: п'ятниця січня 07, 2011 10:39 pm Відповісти цитуючи
FlameHeart
Site Admin

Рейтинг : 2.5 / 5 - Кіл-ть голосів : 0Рейтинг : 2.5 / 5 - Кіл-ть голосів : 0
З нами з: 30.05.10
Повідомлень: 20
PlakhtiyT написав:

Взагалі, будь-яка організація має вирішувати дві основні задачі - прихід до влади та генерування "живої ідеології" - нових змістів, нових смислів, креативних інтелектуальних рішень - що є основою концептуальної влади в інформаційному суспільстві.


Але ж генерувати ідеологію можливо і без приходу до влади.
Точніше до влади потрібно прийти вже з завданнями, змістами, смислами та всіма іншими потрібними речами, які ви перелічили.

Давайте змінимо генерацію на реалізацію
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення ICQ
 
ПовідомленняНаписане: п'ятниця січня 07, 2011 11:04 pm Відповісти цитуючи
PlakhtiyT
Громадянин

Рейтинг : 2.5 / 5 - Кіл-ть голосів : 0Рейтинг : 2.5 / 5 - Кіл-ть голосів : 0
З нами з: 27.01.10
Повідомлень: 35
Звідки: Львів
FlameHeart
Цитата:

Але ж генерувати ідеологію можливо і без приходу до влади.

Не те що можливо - життєво необхідно.
Але давайте проаналізуємо, хто цим займається у існуючих партіях - очевидно, що невелика група лідерів, тобто мала група у соціологічному розумінні не зважаючи на сумарну кількість членів тої чи іншої партії. Причому ці члени зазвичай знаходяться у конкурентній боротьбі за наближення до лідера або взагалі за його місце.
Тому стоїть цілком конкретна технологічно-організаційна задача - залучити до цього процесу максимальну кількість, а в ідеалі усіх членів партії - щоб кожен з них максимально творчо розкрився та самореалізувався.
Коли це вдасться здійснити, така організація буде мати суттєві переваги в порівнянні з існуючими партіями чи ГО.
І цілком очевидно, що без володіння всім переліченим (змістами, смислами, тощо) до влади не прийти в нинішніх умовах.
Цитата:

Давайте змінимо генерацію на реалізацію


Щоб перейти до реалізації, слід спочатку нагенерувати))

_________________
Тарас Плахтій
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення
 
ПовідомленняНаписане: субота січня 08, 2011 11:26 pm Відповісти цитуючи
Валерий Алекс
Квестер

Рейтинг : 5 / 5 - Кіл-ть голосів : 1Рейтинг : 5 / 5 - Кіл-ть голосів : 1
З нами з: 19.11.09
Повідомлень: 89
Звідки: Харьков
Позволю себе не согласится со следующим чересчур уж жестким и однозначным тезисом:
PlakhtiyT написав:
Найбільш ефективним інструментом для вирішення організаційних задач є ієрархічна структура, а найбільш ефективним інструментом вирішення інтелектуальних задач є горизонтальна мережа.

Так и хочется спросить: а кто это сказал, что, ну, прямо таки «найбільш» и одно, и другое? Из чего это следует?

А еще поддержу здесь FlameHeart'а:
FlameHeart написав:
...генерувати ідеологію можливо і без приходу до влади.

А теперь, конечно же, и мои альтернативные тезисы.

1. Иерархическая структура предназначена не для «организации», а для руководства/командования. Хотя и организация, и руководство входят в «набор» оргуправленческой подготовки и практики. Можно достаточно четко разграничить (естественно, на теоретическом уровне, реально - все переплетено) руководство, организацию и управление как принципиально разные виды указанного выше рода деятельности, работающие для решения определенных задач во вполне определенных обстоятельствах и при вполне определенных условиях.

Специфику же собственно «власти» пока затрагивать не буду - это отдельный и очень сложный разговор при том, что власть - это отличающийся от управленческого род деятельности. И еще большой вопрос - деятельность ли это, несмотря на наличие соответствующего социокультурного института...

2. Идея сети вообще-то не предполагает какой-то особой «горизонтальности». Но это также и не значит, что таковую не нужно брать в расчет.

Сетевые представления и соответствующая организация работ конечно же зависят от специальной 'сетевой идеологии', авторов которой может быть достаточно много, так как решается много разных задач, с которыми им приходится иметь дело. Поэтому я здесь имею право опираться на своё понимание, как и каждый разработчик.

3. С моей (вполне конкурентной, смею заметить) точки зрения, для сети, точнее, для 'универсума сетевой коммуникации' (иначе сеть задавать бессмысленно, с моей, конечно же, точки зрения!), важным является наличие ИНИЦИАТИВЫ. И вот мощность сил, ее поддерживающих, будет давать в результате жизнеспособность «следу» от движения такой инициативы. Что, собственно, и ожидается.

Не похвастаюсь, к сожалению, развернутой проработкой сетевой идеологии, но могу предложить, говоря технически, ее вполне определенную модель, встроенную в предложения по разработке одной из городских инфраструктур. Буду рад, если наш способ задания сети окажется также приемлемым для широкого круга и рода задач.

См.: В.А. Проскурнин, Е.С. Пожарова. Сетевой подход к городской среде на примере разработки инфраструктуры гигиены городского образа жизни.
http://blogs.mail.ru/mail/valp_ros/4428850997D6EE7.html

_________________
Нить должна быть длинной, а стежки - короткими. (Очень китайская мудрость.)
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення
 
ПовідомленняНаписане: неділя січня 09, 2011 3:06 am Відповісти цитуючи
PlakhtiyT
Громадянин

Рейтинг : 2.5 / 5 - Кіл-ть голосів : 0Рейтинг : 2.5 / 5 - Кіл-ть голосів : 0
З нами з: 27.01.10
Повідомлень: 35
Звідки: Львів
Валерий Алекс
Цитата:

Так и хочется спросить: а кто это сказал, что, ну, прямо таки «найбільш» и одно, и другое? Из чего это следует?

Це тривіальні речі, які на мій погляд не потребують розширеного доведення. Можна лише згадати, що тезу про ієрархії красиво довів В. Ленін створивши партію нового типу на засадах демократичного централізму, яка змогла ефективно перехопити владу в тих, хто насправді здійснив у Росії буржуазну революцію, де слово "демократичний" було лише фіговим листком, що прикривав жорстку ієрархію. А тезу про властивості мереж промовисто доводить струткура організацій, що вирішують наукові та творчі задачі.
Щодо Ваших альтернативних тез.
1. На мій погляд у цьому пункті Ви спробували по іншому викласти мою тезу "Найбільш ефективним інструментом для вирішення організаційних задач є ієрархічна структура". Я ж не писав, що вона призначена для організації, а вказав, що вона є інструментом для вирішення організаційних задач. Сам же процес вирішення включає вказані вами інші елементи, в тому числі і владу. Більш докладно про взаємозв"язок влади і струкури тут:
http://www.pravda.com.ua/columns/2010/07/13/5217934/
http://www.studrespublika.com/news/text_news.php?id=1362
2. Поняття мережа само по собі надзвичайно широке і те, що ним зазвичай визначають може кардинально відрізнятися за своєю природою. Наприклад МЛМ - це ієрархічна мережа. У даному випадку я говорю про динамічні мережі без керівного ядра, елементами яких є безпосередньо люди ( а не їх організації) і які описані тут:
http://www.studrespublika.com/news/text_news.php?id=1375
3. Погоджуюся з Вашою тезою про важливість наявності ініціативи в мережі. Мажна розширити її і сказати, що мережа має бути мультирозумною, самокерованою та здатною генерувати комплекс мотивацій, стимулів та потреб, а також волю до діяльності в учасників.
Ознайомився з Вашою моделлю проектування мереж. Було б добре адаптувати її до організації роботи суспільних структур.
З повагою,
Тарас

_________________
Тарас Плахтій
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення
 
ПовідомленняНаписане: неділя січня 09, 2011 2:19 pm Відповісти цитуючи
Ronin
Дебатер

Рейтинг : 2.5 / 5 - Кіл-ть голосів : 0Рейтинг : 2.5 / 5 - Кіл-ть голосів : 0
З нами з: 03.08.07
Повідомлень: 207
Звідки: Київ
Колеги, я б усіх все ж таки повернув до проблематики Команди + Майбутнього. Взагалі команда може бути мережевого типу? Чи здатна така команда вирішити проблему освоєння (творення) майбутнього?

З цього приводу хочу навести 2 посилання публіциста В.Семиволоса:

"Громадські об’єднання: пошуки нових форм і сенсів" (це, до речі, рефлексія здобутків ЗиСР-ІІ) - http://studrespublika.com/news/text_news.php?id=1522 ("створення комбінованої контрсистемної оргструктури є надзвичайно актуальним, а шлях цей перспективним");

"Дуля в кишені партійного зодчества" - http://www.pravda.com.ua/columns/2011/01/6/5734040/ ("лише потужний антисистемний опозиційний РУХ, консолідований однією об’єднавчою антиідеологічною метою демократичних революційних перетворень, здатен щось змінити в цій країні").

А також - прошу вивчити дуже цікавий досвід сучасного втілення прямої демократії в Порту-Алегрі (Бразилія):
http://infocorn.org.ua/2009/04/08/pryamaya_demokratyya_porto_alegro
http://participatorybudgeting.blogs.com/op/

_________________
........... ніколи не спить........... все бачить ))
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення Відвідати сайт учасника
 
ПовідомленняНаписане: неділя січня 09, 2011 3:26 pm Відповісти цитуючи
Olympic
Ще й паспорт не видали

Рейтинг : 2.5 / 5 - Кіл-ть голосів : 0Рейтинг : 2.5 / 5 - Кіл-ть голосів : 0
З нами з: 01.03.10
Повідомлень: 10
водяних млинів
Confused


Востаннє редаговано: Olympic (понеділок серпня 17, 2015 10:33 pm), редаговано 3 раз
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення
 
ПовідомленняНаписане: понеділок січня 10, 2011 5:52 pm Відповісти цитуючи
Doctor
Мафіозій

Рейтинг : 2.5 / 5 - Кіл-ть голосів : 0Рейтинг : 2.5 / 5 - Кіл-ть голосів : 0
З нами з: 27.11.08
Повідомлень: 110
Olympic написав:
Приклади, ефективних команд майбутнього вже існувало в українському суспільстві, можна нагадати приклад українських толок (спільно, разом) - це звичаєва форма селянської взаємодопомоги, коли селяни щось робили разом безкорисливо (громадською роботою) заради спільного майбутнього (будівництво шкіл, млинів, читалень, доріг)!!!!

Я бы не назвал это "командами", скорее временное, необходимое собрание людей в одном месте и с одной целью. Кстати "толокою" стали называть "субботники", которые были у нас в 20 веке очень массовыми Smile
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення
ЗиСР-ІІІ ("Команда майбутнього") 
  www.studrespublika.com » Студреспубліка-2011
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете витирати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі
Ваш часовий пояс: GMT + 3 Години  
Сторінка 1 з 9  
Перейти до сторінки 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  далі
  
  
 Нова тема  Відповісти  

Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Ukrainian translation