www.studrespublika.com :: Перегляд теми - ІІ ЗиСР

www.studrespublika.com Зареєструватись Допомога Список учасників Пошук
www.studrespublika.com » Студреспубліка-2010 » ІІ ЗиСР Перейти до сторінки назад  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  далі
Нова тема  Цю тему заблоковано попередня тема :: наступна тема 

ПовідомленняНаписане: субота лютого 13, 2010 8:38 am Відповісти цитуючи
igor ivanov
Ще й паспорт не видали

Рейтинг : 2.5 / 5 - Кіл-ть голосів : 0Рейтинг : 2.5 / 5 - Кіл-ть голосів : 0
Доброе утро!

ознакомился со статьей
"Будова та технологія розгортання якісно нових суспільних структур"
http://pravda.com.ua/articles/2009/07/15/4094326/

идея интересная.
Лично у меня вызывает огромный интерес к такой структуре.

Более того, я бы хотел понять и увидеть разницу в работе иерархических структур и сетевых структур без руководящего ядра (вплоть до сравнительной таблицы).

Сравнивая такие структуры возникают следующие вопросы:
- На сколько работоспособна организация с коллективной ответственностью?
- Что происходит с идеологией организации, если ее члены решают, что она устарела - они переходят в другую или инициируют изменения? Если изменения, то на сколько правильно это будет по отношению к создателям организации (главным идеологам)
- На сколько эффективна сетевая организация в условиях кризиса (необходимости быстро принимать решения)? Кто берет на себя ответственность за такие решения? (если берет)
- Кто будет выполнять представительские функции и что делать с повышенным авторитетом некоторых членов организации? В конце концов они могут начать выполнять роль руководящего ядра...

PlakhtiyT написав:

Якщо організатори ЗиСР 2010 не заперечуватимуть, то я запропоную створити флешверсію мережевої структури без керівного ядра. Мінімальна кількість учасників - 25 осіб. Мета створення - синхронізація діяльності великої кількості учасників в одній структурі для вирішення поставлених задач з високою ефективністю за рахунок активізації творчих здібностей кожного учасника та випробування в реалі алгоритму координації їх роботи без керівного ядра.
Думаю, що саме така структура буде мати певний елемент новизни.

С удовольствием бы принял участие в испытании такой стуктуры!
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення

ПовідомленняНаписане: субота лютого 13, 2010 2:28 pm Відповісти цитуючи
PlakhtiyT
Громадянин

igor ivanov
Цитата:

- На сколько работоспособна организация с коллективной ответственностью?

Дуже надіюся, що ми всі разом зможемо відповісти на це питання.

Цитата:

- Что происходит с идеологией организации, если ее члены решают, что она устарела - они переходят в другую или инициируют изменения? Если изменения, то на сколько правильно это будет по отношению к создателям организации (главным идеологам)

Творення та оновлення ідеології і, відповідно, постановка та корегування цілей організації - це процес і основна задача будь-якої партії.
На мій погляд, тут саме головне, щоб були чітко виписані правила та процедури зміни їх початкового варіанту, який притягував усіх учасників.

Цитата:

- На сколько эффективна сетевая организация в условиях кризиса (необходимости быстро принимать решения)? Кто берет на себя ответственность за такие решения? (если берет)

На мою думку, ефективність діяльності організації залежатиме від спрацювання її учасників - чим довше працює організація, тим більше алгоритми її роботи виконуються автоматично та швидко.
Для виконання спільних рішень, прийнятих у режимі соборного інтелекту, організація переструктуровується в ієрарїхію з чітко визначеними відповідальними виконавцямикожного конкретного рішення.

Цитата:

- Кто будет выполнять представительские функции и что делать с повышенным авторитетом некоторых членов организации? В конце концов они могут начать выполнять роль руководящего ядра...

Алгоритм роботи такої структури передбачає динамічне рейтингування тих її учасників, які висуватимуться у владні органи чи будуть відповідальними виконавцями рішень структури. Зниження рейтингу до певного рівня приводить до автоматичного зміщення з посади виконавця чи випадання зі списку кандидатів у виборні органи.
Щодо представницьких функцій - їх може виконувати будь-хто у рамках загальноструктурного рішення. Проте, на практиці, думаю, що ці функції справді виконуватимуть найбільш поважані, активні та авторитетні з усіх членів. Запобіжником від їх трансформації є основний принцип роботи мережевої структури буз керівного ядра: одна людина - один голос у принятті усіх рішень на рівні всієї структури.

Дякую!

ПовідомленняНаписане: субота лютого 13, 2010 3:30 pm Відповісти цитуючи
Elina
Студентський Мер

Рейтинг : 0 / 5 - Кіл-ть голосів : 1Рейтинг : 0 / 5 - Кіл-ть голосів : 1
...

Востаннє редаговано: Elina (неділя лютого 21, 2010 7:38 pm), редаговано 3 раз

ПовідомленняНаписане: субота лютого 13, 2010 3:49 pm Відповісти цитуючи
PlakhtiyT
Громадянин

Шановна Elina

Цитата:

точніше, це процес і основна задача відділу по ідеології будь-якої партії.
у самої парії є задачі важливіші... наприклад, просування реформ, завоювання підтримки громадян, прихід до влади різних рівнів, тощо.

В межах коротких постів важко пояснити своє бачення основної мети партії.
Проте, ще раз підтверджую свою думку, що основною метою партії ідеологічного типу є вироблення логічних інформаційних модулів (статей, проектів законів, інформаційних приводів) та структурних комплексів таких модулів (ідеології, національної ідеї, цивілізаційних ідей) для безструктурного управління суспільством шляхом модифікації існуючої соціокультурної матриці (габітусу). Все решта з Вашого списку стосується традиційних укарїнських партій.

Цитата:

ієрархічна модель. тільки вона може працювати автоматично.
в мережевій моделі все вирішується індивідуально. кожне питання. це не конвеєр

Мережеву структуру можна порівняти з народним танцем, коли велика група людей ЗНАЄ алгоритм та черговість рухів у відповідності до музики. Під час танцю вони не потребують керівника - кожен виконує те, що має робити, і в результаті глядачі бачать гармонійний цілісний образ - фрагмент однієї з граней багатогранного поняття - народ чи етнос.

Тобто мета свторення мережевої структури - вироблення алгоритму, за яким вона зможе вирішувати кожну задачу індивідуально.

Цитата:

начнётся борьба за доминирование. даже неформальное. лидеры даже какое-то время могут прикидываться, что они не борются за власть, но это популизм и обман, в первую очередь, самих себя.

Лідери скільки завгодно можуть боротися за психологічне чи формальне домінування. Поки діє принцип прийняття рішень "одна людина-один голос" це ніяк не зашкодить діяльності структури.

Цитата:

будь ласка, приклади реально існуючих організацій такого типу.

Коли б я зміг навести реальні приклади організацій такого типу, то означало, що всі мої розробки - то плагіат))
Проте, надіюся, після студреспубліки, я зможу наводити приклад))

Цитата:

PlakhtiyT, ... ієрархічну модель організації?

Так виглядає, що Ви не знайомилися докладно з моїм проектом мережевих структур - я там чітко виклав принципи побудови та функціонування саме мережі.

ПовідомленняНаписане: субота лютого 13, 2010 4:27 pm Відповісти цитуючи
PlakhtiyT
Громадянин

Рекомендую для ознайомлення публікацію Кудрявцева А.В. и др.
"Основные положения системного подхода"

Просто і доступно викладені основи системного підходу та принципи формування цілей систем.

http://kmsoft.ru/LD/C008/102/4012217329.html

ПовідомленняНаписане: субота лютого 13, 2010 4:37 pm Відповісти цитуючи
Elina
Студентський Мер

...

Редаговано: Elina (неділя лютого 21, 2010 7:39 pm)

ПовідомленняНаписане: субота лютого 13, 2010 5:03 pm Відповісти цитуючи
PlakhtiyT
Громадянин

Elina
Цитата:

сучасні партії користуються популярністю у сучасного населення України.

Хто б сперечався. Пишучи так, я мав на увазі, що у них у повній мірі діє "Залізний закон олігархізації" Міхельса. Більш докладно тут:
http://zgroup.com.ua/article.php?articleid=3468

Цитата:

синхронізацію народного танку репетують доволі довго і під керівництвом єдиного режисера-постановника

В українських селах все відбувається трохи не так.
Проте, я ніде не писав, що процес організації суспільних структур вищого за існуючі організаційного рівня буде простим та легким.
Безперечно, що мова йде про вироблення нової організаційної культури як альтернативу існуючій у нашому суспільстві традиції організовуватися в ієрархічні структури.

Цитата:

демократія... диктатура більшості...

На мій погляд суть проблеми значно глибше - її вирішення полягає у постнекласичному розумінні співвідношення та взаємодії системи з її окремим елементом.

Цитата:

жаль розчаровувати, проте це утопія. такого не існує, і ніколи не існувало. гарна казка, в яку хотілося б вірити...

Якщо ти будеш на Студреспубліці, ми разом і перевіримо її на утопічність.
До речі, при проектуванні структури було застосовано метод початкового формування ідеального вирішення задачі з подальшим наближенням проекту до нього. Можливо тому і є видимість утопічності.

Цитата:

річ у тім, що я таку саме модель і деталізовано виклала в цій же темі, але на декілька сторінок раніше за тебе. можеш ознайомитись.

Я переглядав ті записи - мені сподобалося твоє бачення. Звичайно, є якісь розбіжності, проте вони легко долаються у процесі практичної роботи.

ПовідомленняНаписане: субота лютого 13, 2010 6:51 pm Відповісти цитуючи
Ronin
Дебатер

Смотрю тут уже у всех эйфория от того, что все ответы почти получены. Но не так проста проблема игры, вернее наоборот - очень сложна. Т.к. если мы не будем впадать в искус упрощения, как многие тут - то увидим, что в действительности ответа на вот следующее:

"віднайти, сконструювати адекватну українцю модель соціальної організації в нинішніх умовах медіа-маніпуляцій, низького рівня взаємної довіри, відповідальності, меркантилізації громадських ініціатив та цивілізаційної кризи. Дана модель (-і) має бути ефективною, тобто досягати результату та відображати українську сутність, бути органічною"
- нет! Ни у кого в стране. Знали бы - применяли!

Привожу немножко критики антииерархического подхода (применяемого нетократами и другими разновидностями "сетевиков") от американского философа Кена Уилбера, адепта интегрального подхода (такой себе разновидности синергетики) и холархии (иерархия вложенных друг в друга холонов):

"...иерархии нельзя избежать. Даже у теоретиков антииерархического подхода есть своя иерархия, свои ранги. А именно, что связь лучше ранга. Это тоже иерархия, иерархия ценностей. Но так как они это отрицают, их иерархии становятся бессознательными, скрытыми. Их иерархия отрицает иерархию. У них есть система ценностей, которая говорит, что создавать такие системы плохо."

"Что такое холархия?
Это термин Кестлера для обозначения иерархии. Сегодня иерархия обладает плохой репутацией, потому что люди принимают иерархии доминирования за естественные иерархии.
Естественная иерархия - это просто порядок возрастания целых единиц, например, от частиц к атомам, от атомов к клеткам, от клеток к организмам; или от буквы к слову, потом к предложению, а затем к параграфу. Целое на одном уровне становится частью на другом.
Нормальные иерархии состоят из холонов. И поэтому, как считает Кестлер, иерархию следует называть "холархией". И он абсолютно прав. Действительно, все процессы роста, от материи до жизни и разума, происходят как естественные холархии или как увеличение порядка, холизма, целостности - целые становятся частями новых целых - и это естественная иерархия, или холархия."

Вот такой вот принцип!
Много полезного тут: http://society.polbu.ru/wilber_history/ch10_i.html (и далее, листая по ссылке).

Так что не так уж все плохо с иерархиями (в т.ч. полииерархиями или гетерархиями)... Просто необходимо взглянуть с иной стороны. Совершенно необыденной.

ПовідомленняНаписане: субота лютого 13, 2010 7:13 pm Відповісти цитуючи
PlakhtiyT
Громадянин

Ronin
Дякую, цікавий матеріал. Скачав книжку Кена Уилбера.

ПовідомленняНаписане: неділя лютого 14, 2010 6:25 pm Відповісти цитуючи
genechka
Ще й паспорт не видали

Рейтинг : 5 / 5 - Кіл-ть голосів : 1Рейтинг : 5 / 5 - Кіл-ть голосів : 1
привет всем! У меня такое дело: еду на ЗиСР, не хочу добиратся сама до места проведения. Если тут есть кто-нибудь, кто едит из Киева - отзовитесь! Пойдём вместе покупать билеты - веселее будитSmile
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення ICQ

ПовідомленняНаписане: неділя лютого 14, 2010 7:50 pm Відповісти цитуючи
Elina
Студентський Мер

...

Редаговано: Elina (неділя лютого 21, 2010 7:39 pm)

ПовідомленняНаписане: неділя лютого 14, 2010 8:23 pm Відповісти цитуючи
Ronin
Дебатер

Хи Smile - про это: http://www.studrespublika.com/forum/viewtopic.php?t=2804&start=15

ПовідомленняНаписане: неділя лютого 14, 2010 8:44 pm Відповісти цитуючи
genechka
Ще й паспорт не видали

Добираться, едет, будет - я знаю! Но у меня это не на автомате. Пишу в основном на украинском...
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення ICQ

ПовідомленняНаписане: вівторок лютого 16, 2010 1:40 am Відповісти цитуючи
zmax
Громадянин

Півтори години читав всі 10 сторінок обговорення.Кожен автор пише про щось, чим цікавиться, щодо проблемного питання по-суті зказано не багато.
Для себе відмітив:

1. суперництво між ієрархічними та мережевими структурами. Моя думка чомусь знаходиться часто посередині--немає ідеально пристосованих, жорстких і водночас ефективних систем. Необхідний симбіоз обох структур--без керівного ядра не буде системи(буть то Бог для віруючих, мозок у людини, Вселенський розум, керівник в організації, духовний лідер, мегаідея чи ідеологія). Можливо підійде ситуаційні структури з ситуаційним лідерством, проте керівне ядро залишається, можливо час від часу змінюється, але залишається.

2. думки про ідеологію, багато тексту, багато повторень...і нічого...мабуть всі згодні що ідеологія потрібна, потрібна як стержень, вектор розвитку суспільства, групи, партії, організації. а ось яка ж вона може бути? з націоналістичною ідеєю "Ми найкращі у світі і будемо найпершими" чи просто "Я маю землю, моя хатка зкраю і мене все влаштовує" це інше питання. звісно можливі й інші ідеї, які-будемо шукати)

3. а іншого не можу і згадати...чи все вилетіло, чи все було марною тратою слів, які не залишились в думках...

Прошу не ображатися..якщо є заперечення--пишіть(проте і свої слова не можу назвати гарним продуктом розуму)

ПовідомленняНаписане: вівторок лютого 16, 2010 10:00 am Відповісти цитуючи
Elina
Студентський Мер

...

Редаговано: Elina (неділя лютого 21, 2010 7:40 pm)
ІІ ЗиСР 
  www.studrespublika.com » Студреспубліка-2010
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете витирати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі
Ваш часовий пояс: GMT + 3 Години  
Сторінка 10 з 12  
Перейти до сторінки назад  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  далі

Нова тема  Цю тему заблоковано